27.oktobrī, plkst.11.00. Līvānu Inženiertehnoloģiju un inovāciju centra telpās (Domes iela 3) tika rīkota Latgales reģiona Diabēta diena, kurā tika aicināti piedalīties Līvānu novada iedzīvotāji, kas slimo ar cukura diabētu, to tuvinieki, kā arī jebkurš interesents, kas rūpējas par savu veselību. Pasākumu atklāja Latvijas Diabēta federācijas, Līvānu pašvaldības un Līvānu slimnīcas pārstāvji, iedzīvotāji iepazinās ar Līvānu slimnīcas prezentāciju par sociālās rehabilitācijas un dienas centra pakalpojumiem, atbalsta grupu un apvienību veidošana cukura diabēta slimniekiem un to tuviniekiem, notika bezmaksas cukura mērīšana, bezmaksas glikometru nomaiņa un iegāde, informatīvo materiālu izdale.

 

 

Pasākumā P.Stradiņa slimnīcas Endokrinoloģijas nodaļas diabēta apmācības māsa Revita Gaišuta savā lekcijā „”Mazliet” paaugstināts cukura līmenis asinīs –  vai satraukties? “ informēja par cukura diabēta tendencēm mūsu sabiedrībā, slimības pirmajām pazīmēm, diabēta aprūpi, kā arī pasākumiem, kas var novērst saslimšanu ar cukura diabētu – veselīgu uzturu un fizisko slodzi.

 

Līvānu novada iedzīvotāji saņēma informāciju par jaunām savstarpējā atbalsta un sadarbības iespējām cukura diabēta slimniekiem un to tuviniekiem.

 

Diabēta diena Līvānos tika organizēta ar Latvijas Diabēta federācijas, Latvijas Bērnu un jauniešu diabēta biedrības, Līvānu slimnīcas un Līvānu novada domes atbalstu.

 

Leave a Comment