No oktobra sākuma Līvānu slimnīcā skatāma slimnīcas darbinieku veidotā fotoizstāde „Zāles dvēselei”.

Fotoizstāde ir izvietota Līvānu slimnīcas pirmajā stāvā, fotogrāfiju autori ir slimnīcas darbinieces – Sarmīte Driksna, Viktorija Mihailova, Nataļja Lietauniece, kā arī fotogrāfs Ingmārs Zaļmežs. Katram no 23 fotoattēliem pievienots kāda slavena cilvēka aforisms vai teiciens.

Kā stāsta viena no idejas autorēm – Viktorija Mihailova – izstāde tapusi divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, ikvienam slimnīcas pacientam, apmeklētājam vai darbiniekam ir patīkami, ja slimnīcas gaiteņa un vestibila sienas ir nevis, kā tas ierasts – lietišķi tukšas, bet pie tām izvietoti acīm tīkami dabas skati, kas pozitīvi ietekmē cilvēku garīgo pašsajūtu. Bieži vien pacientiem jāgaida rindā pie kāda speciālista, un tā vietā lai garlaikotos, viņš var apskatīt izstādi.

Otrkārt, slimnīcas apmeklētāji nereti ir uztraukti un norūpējušies par savu vai tuvinieku veselību, cilvēki ir nomākti un viņiem nepieciešams atbalsts. Nav noslēpums, ka apkārtējā vide lielā mērā ietekmē cilvēka emocijas, un zināmā mērā – arī fizisko stāvokli. Rūpīgi izvēlētās fotogrāfijas un katrai no tām pievienotais teksts sniedz pozitīvu stimulu, uzmundrina, atbalsta un vienlaikus liek aizdomāties par dzīves vērtībām.

Lielu paldies idejas autores saka Līvānu slimnīcas valdes priekšsēdētājam Vadimam Krimānam par atbalstu izstādes tapšanā.

Turpmāk izstāde Līvānu slimnīcā būs skatāma pastāvīgi, nomainīti tiks tikai fotoattēli.