Sācies Jaunais gads, arī SIA Līvānu slimnīca Sociālās rehabilitācijas nodaļas speciālisti turpina sniegt pakalpojumus Līvānu novada iedzīvotājiem ar funkcionāliem traucējumiem. Pakalpojumu klāstu plānojam palielināt ar vairākām svarīgām rehabilitācijas jomā aktivitātēm.
Pateicoties Līvānu novada domei, kā arī daudzgadējai sadarbībai ar Rudzātu speciālās internātskolas kolektīvu un direktoru E.Vaivodu pagājušā gada nogalē tika pārņemti nodaļas rīcībā fizikālās medicīnas aprīkojumi (lāzerterapijas iekārta, darsonvalizācijas aparāts, fizioterapijas aparāti ar ultraskaņu, inhalators ar piederumiem, masāžas galds u.c.). Pašlaik notiek metodikas izstrādāšana un aparatūras tehniska pārbaudīšana, kā arī citi ar pakalpojumu saistīti sagatavošanas darbi.
Fizikālās terapijas pielietošanas metodes pasaulē jau ir pazīstamas vairākus gadsimtus. Pirmsākumos slimību ārstēšanā izmantoja tādus dabas materiālus, kā – saule, gaiss ūdens, smiltis, māls. Ar 17. – 18. gs., kad sākas zinātnes uzplaukums, līdz ar fizikas un matemātikas attīstību, parādījās fizikālās terapijas aparāti, kuros sāka izmantot līdzstrāvu, maiņstrāvu un impulsu strāvu.
Mūsdienās fizikālā terapija ienāk ar jaunu aparatūru, kas ir pilnīgi droša un nekaitīga- ultraskaņa, magnētterapija un lāzers. Fizikālā terapija ir nekaitīga organismam, tā lielākoties stimulē paša organisma pretestību, ļauj tam pašam izstrādāt imunitāti pret slimības izraisītāju. Vēl viens būtisks aspekts fizikālās terapijas lietošanai – tā ir finansiāli izdevīgāka, jo daudzu slimību ārstēšanā dārgos medikamentus var aizstāt ar fizikālās terapijas metodēm- kas ārstē cēloņus, nevis sekas. Diemžēl mūsdienās šī ārstēšanas metode tiek nepelnīti aizmirsta aizvien vairāk un vairāk.
Tāpat plaši fizikālo terapiju pielieto neiroloģisko slimnieku rehabilitācijā, lai uzlabotu un atjaunotu bojātā orgāna funkcijas, mazinātu vai stimulētu muskuļu tonusu, novērstu sāpes, atjaunotu kustību un jušanu.
Joprojām nodrošinām klientiem individuālas, grupu konsultācijas un nodarbības, šobrīd ir izveidojusies pēc pakalpojuma rinda -200 personu apmērā. Klienti saņem speciālistu ārsta –rehabilitologa, fizioterapeitu, ergoterapeita, psihologa un sociālo darbinieku nodarbības un konsultācijas. Šobrīd aktīvi tiek apmeklētas grupu nodarbības ārstnieciskā vingrošanā pieaugušām personām un pirmspensijas/pensijas vecuma personām ar funkcionāliem traucējumiem.